Širší pohled na tělocvičny

https://image.jimcdn.com/app/cms/image/transf/dimension=296x1024:format=jpg/path/sa4d93003bbeba749/image/i2086d135ff506ef5/version/1462911417/image.jpg

Tímto novým příspěvkem chci poskytnout širší pohled na koncept silového tréninku a na koncept, který většina lidí má o tělocvičnách.

Poměrně častou chybou je obvykle spojit trénink v tělocvičně s trendem v kulturistice a trénink zaměřený na hypertrofii svalů; Toto je však jen jeden proud mezi mnoha jinými, kde se používá těžký materiál (tyče, závaží, disky …).

Považuji za nezbytné poskytnout komplexnější přístup k různým stylům silového tréninku tak, aby koncept „závaží“ a tělocvična přesahuje to, co se nás společnost často snaží prodat.

Z mého pohledu je dobrý trenér síly nebo trenér síly ten, kdo ví, jak vybrat nejlepší z každého z těchto proudů a přidat varianty nebo cvičení, která je dokončí, aniž by zanedbával nebo nadhodnocoval některý z nich, protože nám všichni mohou něco dát . zajímavý.

 „Silový trénink“ Z technického hlediska se nazývá STRENGTH TRAINING nebo STRENGTH TRAINING a jak jsem již dříve zmínil, zahrnuje různé proudy a styly tréninku.

Zde je stručný popis nejznámějších stylů:

 • Kulturistika nebo Kulturistika : Zaměřeno na zlepšení postavy a složení těla, snaží se dosáhnout co největšího vymezení a symetrie v muskulatuře.
 • Posilování:  S cílem zlepšit sílu a pohybovat se stále větší váhou ve 3 základních silových cvičeních (Squat, Bench Press a Deadlift).
 • Vzpírání  nebo olympijské vzpírání : Zaměřeno na zlepšení výkonu ve dvou výtazích: Snatch a Two-Stroke (Clean & Blbec).
 • Silný muž : Zaměřeno na zlepšení fyzické kondice v různých událostech Strongman: zvedání kamene, tažení kamionu, zvedání kol kamionu …
 • Bojová umění smíšená nebo smíšená bojová umění : Zaměřeno na zlepšení kondice k boji.
 •  Specifické školení pro sport  nebo Sportovní specifický výcvik:  Zaměřeno na zlepšení kvality zrychlení, maximální rychlosti, skokové síly, obratnosti, rotační síly, fyzické kondice … což povede ke znatelnému zvýšení výkonu v určitém sportu.
 • Crossfit : Orientováno na cvičení, která patří do různých disciplín, jako je vzpírání, gymnastika, atletika a odpor, zaměřování na určitý počet opakování, času nebo kol (AMRAP, EMOM …) 
 • Kalistenika nebo Kalistenika :  Orientováno na cvičení s využitím vlastní tělesné hmotnosti jako odporu.
 •  Vaše pojetí tělocvičen nyní zašlo o něco dále a máte širší představu o rozmanitých a rozmanitých možnostech, které lze v něm realizovat.  V tělocvičně jsou nekonečné možnosti, pokud máte vhodný materiál a minimální prostor; Můžeme najít osobu, která s olympijským barem trénuje techniku ​​chytání, jinou osobu na stroji, která dělá izolované cvičení s cílem získat svalovou hypertrofii, jinou osobu, která dělá WOD, nebo jinou, která dělá specifický výcvik, aby zlepšila svůj sport. …
 • Každý, kdo si vybere a vybere možnost nebo možnosti, které nejlépe vyhovují jejich životnímu stylu a umožní jim dosáhnout jejich cíle, je zřejmé, že běžný uživatel tělocvičny se vždy pokusí napodobit tyto proudy, protože se nikdy nebudou chovat jako profesionální jedinec nebo jednat s konkurenční účel; Nemá to nic společného s powerlifterem, vzpěračem nebo profesionálním kulturistou s osobou, která chodí do posilovny, aby zlepšila své váhy v základech, získala svalovou hypertrofii, získala sílu ke zlepšení svého sportu, procvičovala olympiádu nebo jednoduše zlepšila kondici na svalové a aerobní úrovni.
 • Uvědomme si bohatství a rozmanitost, které může zahrnovat stejné místo a stejný materiál, a neomezujeme se jen na to, abychom jej pouze překročili jako terén estetiky a vzhledu.
ČÍST  Robert Förstemann, cyklista s nejmocnějšími čtyřkolky na světě

https://image.jimcdn.com/app/cms/image/transf/dimension=120x1024:format=jpg/path/sa4d93003bbeba749/image/i10d8e95dbb04d99f/version/1462725211/image.jpg

O autorovi:

Ana Tenllado  je národní trenér síly a kondicionování

Asociace (NSCA), absolventka oboru fyzikální aktivity a

Sportovní a osobní trenér v tělocvičně Activa Club Valencia.

Můžete ho také sledovat  Youtube  ,  Cvrlikání  a  Instagram  na

zůstaňte informováni o svých nejnovějších příspěvcích a videích.