Androgel – historie a jak to funguje

 Androgel je lokální testosteron, který se aplikuje na pokožku mužů # 39; pomáhá regulovat jejich nízké hladiny testosteronu (pod 300 ng / dl) a uvést je na normální úroveň. Ve Spojených státech se používá téměř ve všech formulacích náhradní terapie testosteronem, TRT.

Někdy je používán některými sportovci, kteří se nechtějí sami injikovat, aby zvýšili hladinu testosteronu. Protože je však dávka testosteronu velmi nízká, nebude u vysoce výkonného sportovce dosaženo mnoho výhod.

To jsou příznaky nízké hladiny testosteronu:

  • Erektilní dysfunkce (ED)
  • Nízká sexuální touha
  • Ztráta svalové hmoty a síly a zvýšení tělesného tuku
  • Slabý imunitní systém
  • Nespavost a letargie

androgel

Dějiny

Tento lék byl vyvinut v Bruselu farmaceutickou společností Solvay Farmaceuticals a byl uveden na trh v roce 2000. V roce 2010 byl zakoupen Abbott Labs a později vyráběn a prodáván ve Spojených státech Abbvie Inc (mateřská společnost Abbott Labs). Do televizní reklamy bylo investováno mnoho, pouze v roce 2012 bylo investováno 80 milionů. Byl vyvinut pro starší muže, kteří měli nízkou hladinu testosteronu. Androgel dosáhl tržeb 2012 miliard.

Vedlejší efekty

Ti, kteří jej používají jako supresivum, by měli užívat terapii po cyklu (CPT), aby se předešli problémům, jako je snížená sexuální touha, svalová hmota, síla a zvýšený tělesný tuk.

To jsou nejčastější vedlejší účinky, většinou u starších mužů, zvýšený krevní tlak / deformace srdce, krevní sraženiny, zvýšený počet červených krvinek a bolesti hlavy.

Protože se testosteron přeměňuje na estrogen, budou mít jeho uživatelé estrogenní vedlejší účinky. To může způsobit problémy jako: zadržování tekutin, bolest na hrudi (gynekomastie) a srdeční problémy, pokud jste citliví na vedlejší účinky. Je vyžadován inhibitor aromatázy (IA), jako je Arimidex nebo Aromasin.

ČÍST  Nezákonný zázrak proti erektilní dysfunkci

Ženy by z žádného důvodu neměly používat Androgel a pokud je používají vaši partneři, měly by se postarat o přímý kontakt s pokožkou.

Dávka

Vaše dávka závisí na tom, co lékař doporučuje, nebo na tom, co zvážíte, ale muži obvykle používají 5-10g, i když profesionální sportovci užívají vyšší dávky. Jedna aplikace denně je nutná, protože její vydání trvá 24 hodin.

Jak to funguje a používat

Androgel je syntetický testosteron v topickém gelu pro každodenní použití, který je vstřebáván kůží do krevního řečiště, není vstřikován ani přijímán ústy. Jeho vydání trvá 24 hodin, je k dispozici ve dvou verzích, 1% a 1,62%. Vaše prezentace se dodává v rozprašovači nebo v aplikačním sáčku. 1% se aplikuje na paže, ramena a břicho a 1,62% se aplikuje na paže a ramena. Nejlepší způsob, jak ji aplikovat, je, když vystoupíte ze sprchy, aplikujete ji, necháte ji zaschnout a obléknout se. Po aplikaci byste se neměli osprchovat nebo plavat až po 2-4 hodinách.

Kulturistika

Známe případy, kdy starší muži prodávají androgelský předpis kulturistům a sportovcům. Mnoho nováčků v kulturistice je zasaženo Androgelem za to, že nemuseli vstřikovat. To však nezabrání vzestupu hladin testosteronu jako u injektovatelných, i když je rozsah nižší.

To jsou výhody vysoké hladiny testosteronu:

  • Zvýšené libido nebo sexuální touha
  • Zvýšená svalová hmota a síla
  • Zvýšená nálada / důvěra
  • Snížený tělesný tuk

Mnoho sportovců dává přednost použití lokálního gelu než injekcí testosteronu nebo užívání orálních steroidů, které jsou škodlivé pro játra. Pokud má sportovec nebo sportovec nízkou hladinu testosteronu, ideální by bylo zvýšení jejich testosteron dokud nedosáhnou své správné úrovně, a tedy přiměřeně nedosáhnou svých cílů.

Náklady

Androgel je poměrně drahý, ale některé pojistné plány ho mají pokryty, porovnání každého mg s orálním testosteronem je 3krát dražší.

 

ČÍST  Rutinní cvičení Arnolda